Правова освіта

14 Березня, 2023 р., 09:59
Усиновлення - це форма опіки над дитиною, яка залишилася без своїх біологічних батьків. Тільки в даному випадку, діти потрапляють в сім'ю на правах рідної, майже кровної дитини, а усиновителі стають повноправними батьками. Попри те, що процедура усиновлення, в цілому, складніше і займає більше часу, вона дає більше можливостей тим, хто має намір не просто дбати якийсь час про дитину, а створити свою сім'ю. Усиновлювачами може бути подружжя. Одну і ту ж дитину не можуть усиновити особи, які не перебувають у шлюбі між собою. Якщо такі особи проживають однією сім'єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини. Не можуть бути усиновлювачами особи однієї статі. Якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі. У випадку, коли дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він не перебуває у шлюбі. Якщо ж такі особи проживають однією сім'єю, суд може постановити рішення про усиновлення ними дитини. Якщо дитина має лише батька або матір, які у зв'язку з усиновленням нвони втрачають правовий зв'язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка. За наявності кількох осіб, які виявили бажання усиновити одну й ту ж дитину, подружжя має переважне право на її усиновлення. В окремих випадках усиновлення дітей - громадян України можуть здійснювати іноземці. Усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України, здійснюється на загальних підставах (ст. 283 СК України). Відповідно до ст. 213 СК України таким правом наділений також громадянин України: 1) В сім'ї якого виховується дитина; 2) Який є чоловіком матері, дружиною батька дитини, яка усиновлюється; 3) Який усиновлює кількох дітей, які є братами, сестрами; 4) Який є родичем дитини. В окремих випадках усиновлення дітей - громадян України в нашій державі можуть здійснювати іноземці. Усиновлення іноземцем в Україні дитини, яка є громадянином України, здійснюється на загальних підставах (ст. 283 СК України). Дитина, яка є громадянином України, може бути усиновлена іноземцем, якщо вона перебуває на обліку у Центрі з усиновлення дітей не менше як один рік. До спливу цього часу усиновлення може бути здійснене, якщо усиновлювач є родичем дитини або дитина страждає на хворобу, що внесена до спеціального переліку, затвердженого Міністерством охорони здоров'я України. На усиновлення дитини іноземцем потрібна згода Центру з усиновлення дітей за умови забезпечення дитині прав в обсязі не меншому, ніж це встановлено законами України. Дитина може бути усиновлена іноземцем, якщо протягом одного року з моменту взяття її на облік у Центрі з усиновлення дітей не виявилося громадянина України, який бажав би її усиновити або взяти під опіку чи піклування до себе в сім'ю. Преважне право на усиновлення дитини - громадянина україни мають іноземці, які є: 1) Родичами дитини; 2) Громадянами держав, з якими Україна уклала договір про надання правової допомоги. За усиновленою дитиною зберігається громадянство України до досягнення нею вісімнадцяти років. Вона має право на збереження своєї національної ідентичності відповідно до Конвенції про права дитини, інших міжнародних договорів. Згідно з чинним законодавством не всі особи мають право на усиновленя дітей. опіка піклування усиновлення патронат.
18 Квітня, 2022 р., 14:02
Під час війни у людей виникає безліч правових питань, на які потрібні швидкі відповіді. Серед них:
07 Липня, 2021 р., 16:20
Рішення про позбавлення матері або батька батьківських прав щодо дитини приймається судом.
07 Липня, 2021 р., 16:18
Одним з основних прав військовослужбовців є право на безоплатну правову допомогу.
07 Липня, 2021 р., 16:16
1. Територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та відповідно до чинного законодавства України.