Безбар'єрність об'єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 №537 затверджено Порядок проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю (надалі - Порядок), набрання чинності даної постанови відбулось 01.06.2021 року.

Порядок визначає процедуру проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та суб’єктів, які проводять обстеження та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення, а також поширюється на маломобільні групи населення, визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» маломобільні групи населення - особи, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні у просторі, зокрема особи з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, громадяни похилого віку, особи з дитячими візками.

Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

- безбар’єрність об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю - комплекс архітектурних, технічних та організаційних заходів, які забезпечують безперешкодний доступ до об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами;

- об’єкти фізичного оточення - будівлі і споруди, об’єкти благоустрою та транспортної інфраструктури.

Моніторинг ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю передбачає збір та узагальнення інформації про ступінь безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та проводиться один раз на рік у період з 1 червня до 31 серпня відповідно до типів об’єктів, визначених Міністерством розвитку громад та територій України.

15 Липня, 2024 р., 16:00
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 537 Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю (далі – моніторинг). Міністерство інфраструктури разом з громадськими організаціями визначили перелік об’єктів, що підлягають моніторингу у 2024 році, який включає в себе 10 типів:
15 Липня, 2024 р., 15:20
Обстеження та оцінка ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю та інших МГН забезпечується управителями об’єктів за типами об’єктів, визначеними Мінрегіоном на поточний рік, та які були включені до відповідних переліків місцевими органами з питань містобудування і архітектури.
15 Липня, 2024 р., 15:00
Моніторинг проводиться один раз на рік у наступному порядку.
15 Липня, 2024 р., 14:30
Фізичне оточення в Україні і до цього часу все ще переважно розраховано на здорову за середніми стандартами людину. Будинки і споруди, збудовані за радянських часів або й раніше, залишаються недоступними для певної категорії громадян, які відносяться до маломобільних.