Повідомлення про намір здійснити коригування тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами по КП МСР «Чисте Міжгір’я»

Дата: 28.07.2023 16:20

КП МСР «Чисте Міжгір’я» має намір провести  коригування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами у зв’язку зі зміною системи оподаткування підприємства.

Так, відповідно до п. 37 Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 року № 1010 (зі змінами), коригування тарифів протягом установленого строку їх дії здійснюється шляхом коригування індивідуальних складових витрат, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення або зменшення.

Діючі тарифи на послуги ( 259 грн. за 1 м3 )  встановлені рішенням виконкому Міжгірської селищної ради від 26 грудня 2022 року № 210 та введені в дію з 01.01.2023 року.

Складова діючого тарифу:

1. повна собівартість - 253,91 грн.

2. плата єдиного податку (ЄП) (з вересня 2022 року підприємство перейшло  на спрощену систему  оподаткування – 2% - 5,079 грн.).

3. вартість тарифу з урахуванням ЄП - 258,989 (заокруглено – 259 грн.)

Двадцять шостого липня ц.р. Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Відповідно до внесених цим Законом змін до Податкового кодексу України,  пункт 91.1. підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ передбачає, що «платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 цього підрозділу, та не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 цього підрозділу».

Отже, з 1 серпня 2023 року КП МСР «Чисте Міжгір’я» втрачає право на використання особливостей оподаткування – 2% , та повертається до сплати податку на додану вартість (ПДВ) – 20%.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, з 1 серпня 2023 року тариф на послуги з поводження з побутовими відходами складатиме 304,69 грн., у т.ч.:   253, 91 грн. - повна собівартість,  та  50,78 грн – ПДВ 20%.  Беручи до уваги вказану вище ціну послуги за 1 м3  та норми утворення твердих побутових відходів для житлових будинків, інформуємо, що тариф  на послуги з поводження з побутовими відходами для населення на одну особу в місяць становитиме:

- для споживачів, які мешкають в  індивідуальних житлових будинках (норма утворення твердих побутових відходів на одну особу на рік - 1,4 м3  ) – 35 гривень 55 копійок (304,69 грн. х 1,4 м3 = 426,566 грн. на рік; 426,566 грн. : 12 (місяців) = 35, 548  грн. (заокруглено – 35,55 грн.);

- для споживачів, які мешкають у   багатоквартирних житлових будинках  (норма утворення твердих побутових відходів на одну особу на рік - 1,3 м3  ) - 33 гривні 00 коп. (304,69 грн. х 1,3 м3  = 396,097 : 12 = 33,008 – (заокруглено – 33 грн.).

Відповідно до п. 4 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 130 від 05.06.2018 року, КП МСР «Чисте Міжгір’я, як суб’єкт господарювання, що надає послуги з поводження з твердими побутовими відходами, доводить до відома фізичних та юридичних осіб про наміри провести коригування тарифу та встановлення нового планового тарифу на рівні 304,69 грн. за 1 м. кубічний (  з ПДВ).

Зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються виконавцем комунальної послуги - комунальним підприємством Міжгірської селищної ради «Чисте Міжгір’я» - за адресою  90000, Закарпатська область, Хустський район, смт. Міжгір’я, вул. Шевченка, 77, Еmail: kpmsrranok@ukr.net.

Строк приймання зауважень і пропозицій  становить 7 (сім)  календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на комунальні послуги.

Директор                                                                                                                               Василь СЛИВКА