Не станьте жертвою шахраїв! Зловмисники активізувались, але виконання певних правил вбереже від неприємностей

Дата: 13.02.2024 10:00

Шахраї намагаються красти гроші з банківських карток, вдаючи з себе працівників банків та мобільних операторів!

Ось наглядний приклад. Телефонує один з «операторів» мобільного зв’язку, його «представник» пропонує бонуси за користування послугою, але для цього просить надати останніх чотири цифри номера, який зателефонує. Внаслідок цих дій людина втратила доступ до одного з сервісів інтернет-зв’язку. З нього зловмисники, змінивши номер, почали виманювати гроші в знайомих потерпілого.

Нині поширений ще один варіант шахрайства. Невідомі телефонують з «банку», ніби то з добрими намірами. Повідомляють, що з картки клієнта зроблена транзакція і хочуть уточнити чи така дійсно була. Потім пропонують «врятувати» інші кошти, перерахувавши їх на «безпечний спеціальний рахунок».

Щоб запобігти подібним схемам шахрайства - варто пам’ятати елементарні правила безпеки:

- Переконайтесь, що вам дійсно телефонує оператор або працівник установи. Адже вони навряд чи будуть запрошувати конфіденційні дані (паролі, номери карт, телефонів тощо).

- За потреби уточнення даних — зробіть це в установі, а не в телефонному режимі.

- Припиніть розмову при найменшій підозрі.

- Ніколи не переказуйте гроші на карту вашим родичам чи знайомим, якщо не пересвідчились у такій потребі. Зателефонуйте тому, хто попросив у вас гроші.

- Звертайте увагу на причину «позичання» грошей. Шахраї переважно тиснуть на почуття: «я в біді», «допоможи терміново», «я в лікарні», «ми в небезпеці, допоможи».

Якщо все ж таки стали жертвою шахрайства — терміново зателефонуйте в банк, повідомте номер карти, на яку шахраї просять переводити кошти та зверніться до поліції. Відповідна форма зв’язку є на сайті кіберполіції  https://ticket.cyberpolice.gov.ua/